Én azt hittem, hogy egy hagyományos festékboltban lehet gyertyakészítéshez való festéket kapni

gyertya készítés alapanyagai

Múltkor bementem egy festékboltba, mert a gyertya készítés alapanyagai átolvasásakor láttam, hogy kifogytam a festékből, és mindenképpen neon pink gyertyát akartam csinálni.

Pont szemben van a munkahelyemmel egy festékbolt, így bementem, s mondtam, hogy gyertyakészítéshez szeretnénk venni festéket. Finoman szólva kinevettek, mondván, hogy itt falfestékeket lehet csak kapni.

Égő arccal kimentem, és gyorsan rákerestem a neten, hogy hol lehet gyertyakészítéshez való festéket kapni, és láttam, hogy a fenti linken lévő pipereporta oldalán kifejezetten gyertyakészítéshez lehet kapni festékeket. Láttam, hogy van burgundy és magenta is, így biztos vagyok benne, hogy amikor lesz egy kis időm, innen fogom beszerezni a gyertyához való folyékony festékeket.

Otthon azért átnéztem, hogy hiányzik-e még valami a gyertya készítés alapanyagai közül, és láttam, hogy teljesen kifogytam a kanócokból is.

Emlékeztetőül, mert már sokan kérdezték tőlem, hogy mik a gyertyakészítés alapanyagai, gondoltam leírom ide, hogy akit érdekel, el tudja olvasni.

Gyertya készítés alapanyagai

Viasz

Itt érdemes kiemelni, hogy több típusú viaszból lehet készíteni gyertyát. Állati eredetűből, mint amilyen a méhviasz, vagy pedig valamilyen növényi eredetűből, mint amilyen a napraforgó viasz.

Mindegy, hogy milyen típust választunk, viszont azt érdemes kiemelni, hogy léteznek pasztillás kiszerelésű, azaz gyöngy alakú, apró darabokból álló típusok, por állagúak és olyanok is vannak, amelyek egy nagy tömbben érkeznek meg.

Én az utóbbit annyira nem szeretem, mert számomra nagyon nehéz a nagyobb darabokból apró darabokat csinálni, és igencsak sok időt el lehet ezzel vesztegetni. Én inkább a gyöngy alakúakat szeretem, mert egyszerűbb kimérni, hogy pontosan mennyire lesz majd szükségem.

A különféle viaszoknál azt is érdemes figyelembe venni, hogy mindegyik típusnak egy kicsit más hőfok szükséges, hogy elérje azt a halmazállapotot, amivel könnyen lehet dolgozni, így érdemes ennek mindig utánanézni, nehogy emiatt rontsuk el otthon a gyertyát.

Kanóc

Én hagyományos, viaszba mártott, talpas pamut kanócot szoktam használni, mert ezzel tudok a legügyesebben dolgozni.

Hurkapálcika / hosszú gyufaszál

Mivel a kanócot függőlegesen kell tartani az üres tégelyben, ezért kell egy pálcika, amire rá tudjuk kötni a tetejét. A pálcikát így vízszintesen rá kell helyezni a forma tetejére, s így a kanóc szépen, vertikálisan tud megállni.

Forma

A gyertya készítés alapanyagai közül nem hiányozhat természetesen a forma sem, amibe beleöntjük majd a gyertyát. Ez készülhet fémből, szilikonból vagy üvegből is.

Arra kell csak ügyelni, hogy ne keskenyedjen el a tégely a teteje felé, különben nem tudjuk majd kiszedni a megszilárdult gyertyát a formából. Igyekezzünk emiatt olyat választani, aminek párhuzamosak az oldalai, azaz nem szűkülnek be a tetején.

Színezőanyag

Ha színes gyertyát vagy akár többszínű gyertyát szeretnénk készíteni, használhatunk szilárd vagy folyékony színezőket, hogy igazán egyedi gyertyát tudjunk készíteni.

2 Lábas

A gyertya készítés alapanyagai közé ugyan nem sorolhatjuk be a lábast, viszont ahhoz, hogy gőzfürdőt csináljunk, kelleni fog majd egy nagyobb és egy kisebb lábas is.

A gyertya készítés nem egy nagy ördöngösség, így ha megvannak a megfelelő alapanyagaink, igen hamar meg tudjuk csinálni az első gyertyánkat, amelyet akár el is ajándékozhatunk valakinek.